09.12.2018r. Godz. 21:15Najnowsze interwencje

Ostatnia zmiana służby mł. bryg. Janusza FILIPKOWSKIEGO

dodano: 19 lutego 2015 o 13:02 | ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2015 o 18:02 | kategoria: Wydarzenia | powiat: strzelecki

W dniu 17 lutego br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której na czele z kierownictwem Komendy podziękowaliśmy mł. bryg. Januszowi Filipkowskiemu za 23 lata wspólnej służby.

Ostatnia zmiana służby mł. bryg. Janusza FILIPKOWSKIEGO

FILIP, bo tak nazywany był przez wszystkich współpracowników i kolegów mł. bryg. Janusz Filipkowski rozpoczął służbę w strażackich szeregach 1 sierpnia 1988 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po czteroletniej nauce pożarniczego fachu, Komendant Główny PSP skierował świeżo upieczonego oficera do ówczesnej Komendy Rejonowej PSP w Strzelcach Opolskich, gdzie z dniem 9 marca 1992 r. objął stanowisko starszego instruktora. Dzięki posiadanej wiedzy pożarniczej i umiejętnościom jej wykorzystania w czynnej służbie oraz zdyscyplinowaniu i oddaniu obowiązkom służbowym, mł. bryg. Janusz Filipkowski szybko awansował na stanowisko szefa zmiany, a następnie oficera ds. operacyjnych i naczelnika wydziału ds. operacyjno- szkoleniowych. W 2006 r. został przeniesiony na Powiatowe Stanowisko Kierowania, gdzie jako dyżurny operacyjny zakończył służbę w PSP, przechodząc na zasłużone zaopatrzenie emerytalne.
Przez cały okres swojej kariery pożarniczej, mł. bryg. Janusz Filipkowski był czynnym uczestnikiem niemal wszystkich przeobrażeń, jakie przeszła nasza formacja oraz ważnych wydarzeń, w tym przede wszystkim pożar lasu w Kuźni Raciborskiej w 1992 r. oraz powódź w 1997 r. i 2010 r. Pomimo niejednokrotnie ciężkich momentów w służbie, Filip nigdy nie odmówił pomocy swoim kolegom i koleżankom po fachu zarówno tym rozpoczynającym swoją pożarniczą przygodę, jak i tym, z którymi na co dzień współpracował. Cały czas, wspierał także jednostki OSP, służąc radą i przekazując cenną wiedzę pożarniczą.

Za miłe i ciekawe dyskusje na niemal każde tematy, uśmiech i uprzejmość okazywaną na każdym kroku, wsparcie i wielokrotną pomoc oraz sumienność, profesjonalizm i ogromne oddanie służbie pragniemy jeszcze raz podziękować, a na nowej drodze życia życzymy Panu spokoju i sił do realizacji marzeń i poszerzania zainteresowań.

Tekst: st. sekc. Urszula Wiatrowska, foto: sekc. Damian Warmuziński