11.12.2017r. Godz. 16:11Bieżące interwencje

Piknik Strażacki 2015 – Bąkowice

dodano: 15 lipca 2015 o 12:07 | ostatnia aktualizacja: 15 lipca 2015 o 14:07 | kategoria: Inne

11.07.2015 r. w Bąkowicach (powiat namysłowski) odbyła się kolejna edycja imprezy pt. „Piknik Strażacki”. W zawodach wzięły udział jednostki z terenu powiatu namysłowskiego oraz zaprzyjaźnione ekipy Ochotniczych Straży Pożarnych m.in. z Mąkoszyc oraz Lubszy.

Piknik Strażacki 2015 – Bąkowice

Tradycyjnie Piknik Strażacki rozpoczął wspólny przejazd na sygnałach wszystkich jednostek straży biorących udział w zawodach. Następnie odbył się pokaz ratownictwa strażacko-medycznego. Jednostka OSP Świerczów zaprezentowała akcję wydobycia osoby poszkodowanej z samochodu, przy użyciu specjalistycznego sprzętu do rozcinania karoserii. Po sprawnym wydobyciu osoby rannej z auta nastąpił pokaz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, który zaprezentowały ekipy z Biestrzykowic oraz Lubszy.

Po pokazach przyszedł czas na rywalizację. Strażacy ze wszystkich jednostek zmagali się ze sobą w kilku bardzo pomysłowych konkurencjach, m.in. rzut kaloszem w sposób dziwny, napełnianie beczek wodą za pomocą węża strażackiego, wiaderek brezentowych a także miską unoszoną nad głowami strażaków. Podczas tegorocznego pikniku wprowadzono nową konkurencję: strażacką piłkę wodną. Zasada była prosta. Za pomocą strumienia wody z węży, strażacy próbują trafić piłką do bramki przeciwnika.

Podsumowując wszystkie konkurencje, najlepsi okazali się strażacy z Chróścic (pow. opolski). Drugie miejsce przypadło jednostce OSP Smogorzów. Trzecie miejsce zajęli organizatorzy – OSP Bąkowice. Kolejne miejsca przypadły jednostkom z Biestrzykowic-Miodar, Świerczowa, Lubszy, Strzelec Namysłowskich oraz Mąkoszyc.

W trakcie pikniku odbyło się również wiele atrakcji dla dzieci. Najmłodszych zabawiał i umilał im czas klaun Kacperek, który co chwilę zapraszał dzieci, a także ich rodziców do różnych wspólnych zabaw. Zwieńczeniem zawodów była zabawa taneczna pod gwiazdami.

Autor:Michał Dróbka
Zdjęcia: przekazane przez Redakcję InfoBrzeg.pl