19.10.2017r. Godz. 05:31Bieżące interwencje

Podziękowania dla strażaków - sportowców

dodano: 30 kwietnia 2013 o 13:04 | ostatnia aktualizacja: 2 maja 2013 o 11:05 | kategoria: Sport

26 kwietnia 2013 r. w świetlicy ośrodka szkolenia komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu miało miejsce uroczyste spotkanie opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Karola Stępnia ze strażakami województwa opolskiego, którzy godnie reprezentowali nasze województwo podczas mistrzostw Polski w tenisie stołowym, piłce siatkowej i w sporcie pożarniczym - III. miejsce tenisistów, II. miejsce siatkarzy i halowe mistrzostwo Polski Mateusza Brzozy ze Strzelec Op. w biegu na 100 m z przeszkodami.

Podziękowania dla strażaków - sportowców

Opolski Komendant Wojewódzki PSP podziękował uczestnikom i zdobywcom czołowych miejsc podczas XXX. Mistrzostw Polski Strażaków w Tenisie Stołowym i Piłce Siatkowej oraz XIV. Halowych Mistrzostw Polski w Dwuboju Pożarniczym za godne reprezentowanie Państwowej Straży Pożarnej województwa opolskiego a komendantom powiatowym za umożliwienie podwładnym przygotowania do zawodów i startu w zawodach. W nagrodę za trud, wysiłek i osiągnięte wyniki nadbryg. Karol Stępień przyznał wyróżniającym się strażakom uznaniowe nagrody. Od strażaków komendant otrzymał pamiątkowe zdjęcie z mistrzostw tenisistów oraz srebrny medal siatkarzy. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem na placu komendy wszystkich przybyłych sportowców z opolskim komendantem wojewódzkim PSP.

Skład reprezentacji i osiągnięcia

PIŁKA SIATKOWA

1. WOROBIEC Ronald - JRG PSP Brzeg
2. CISOWSKI Sebastian - JRG PSP Głubczyce
3. WYSOCKI Janusz - KP PSP Głubczyce
4. GRZYB Krzysztof - JRG PSP Namysłów
5. KLIMAS Piotr - JRG PSP Nysa
6. KUREK Adam - JRG PSP Nysa - trener
7. LAZUREK Bogdan - JRG PSP Nysa - najlepszy rozgrywający
8. NALBORSKI Michał - JRG PSP Głuchołazy
9. PRYGA Dariusz - JRG PSP Nysa
10. TARNOWSKI Robert - JRG PSP Nysa
11. ZIELIŃSKI Paweł - JRG PSP Nysa
12. BANIAK Bartłomiej - JRG PSP Strzelce Op.
13. RANISZEWSKI Paweł - JRG PSP Strzelce Op. - najlepszy zawodnik
14. MELNAROWICZ Daniel - KW PSP Opole

Wyżej wymienieni reprezentowali nasze województwo zdobywając II miejsce w XXX Mistrzostwach Polski Strażaków w Piłce Siatkowej, które odbyły się w dniach 10-12 kwietnia 2013 r. w Częstochowie.

TENIS STOŁOWY

1. SZŁAPA Stefan - KP PSP Strzelce Opolskie - trener
2. DUDA Grzegorz - JRG PSP Strzelce Opolskie - IV miejsce indywidualnie
3. NIEŚWIEC Mateusz - JRG PSP Strzelce Opolskie
4. WDOWIK Tomasz - JRG PSP Strzelce Opolskie
5. GERLIC Piotr - JRG PSP Nr 1 Opole

Wyżej wymienieni godnie reprezentowali nasze województwo zdobywając III miejsce w XXX Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym, które odbyły się w dniach 12-15 marca 2013 r. w Ostródzie /woj. warmińsko-mazurskie/.

SPORT POŻARNICZY

1. BRZOZA Mateusz - JRG PSP Strzelce Opolskie.- Halowy Mistrz Polski w konkurencji pożarniczy tor przeszkód z czasem 16,78 s - IV miejsce w dwuboju pożarniczym
2. KLAMA Tobiasz - JRG PSP Olesno - V miejsce w dwuboju pożarniczym

Wyżej wymienieni godnie reprezentowali województwo opolskie podczas XIV Halowych Mistrzostw Polski w Dwuboju Pożarniczym, które odbyły się w dniach 21-22 marca 2013 r. w Toruniu i Grudziądzu.

Za wieloletnie i godne reprezentowanie kraju oraz pomoc w kształtowaniu kultury fizycznej i sportu w Państwowej Straży Pożarnej nagrody od Komendanta Głównego PSP otrzymali:

1. Adam KUREK - trener
2. Bogdan LAZUREK

Kierownikiem naszych reprezentacji był mł. bryg. Andrzej Kobienia z KW PSP Opole.

Opracowanie mł. bryg. Andrzej Kobienia
email: andrzejk@psp.opole.pl