14.12.2018r. Godz. 06:08Bieżące interwencje

Pokazy dla polsko-czeskiej młodzieży

dodano: 18 października 2013 o 13:10 | ostatnia aktualizacja: 21 października 2013 o 14:10 | kategoria: Wydarzenia | powiat: strzelecki

W dniu 18 października 2013 r. dwa zastępy  strażaków KP PSP w Strzelcach Opolskich uczestniczyły w pokazach z zakresu ratownictwa technicznego oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy w ramach projektu "W zdrowym ciele zdrowy duch", który zorganizowało Gimnazjum Publiczne nr 1 w Strzelcach Opolskich.

Pokazy dla  polsko-czeskiej młodzieży

Nasi strażacy wykonali pokaz ratownictwa technicznego w pojazdach ciężarowych, gdzie przy użyciu platformy ratowniczej i narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanej, a następnie za pomocą deski ortopedycznej ewakuowali poszkodowaną z pojazdu udzielając kwalifikowanej pierwszej pomocy. W pokazie uczestniczyła grupa polsko-czeskiej młodzieży, która po obserwacji ćwiczeń praktycznych i zapoznaniu ze sprzętem chętnie pod okiem naszych strażaków udzielała pierwszej pomocy na fantomach.

Tekst i foto: st. kpt. Piotr Zdziechowski