23.02.2019r. Godz. 22:25Bieżące interwencje

Poszukiwania mężczyzny - Mechnica

dodano: 14 sierpnia 2016 o 11:08 | ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2016 o 09:08 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia

Ponad 9 godzin trwały działania poszukiwawcze prowadzone przez JRG 2 w Kędzierzynie-Koźlu, jednostki OSP z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Sekcje Poszukiwawczo-Ratownicze OSP Suchy Bór i Sekcję Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Lipki.

Poszukiwania mężczyzny - Mechnica

Działania straży pożarnej rozpoczęły się po godzinie 23. Po godzinie 1 w nocy do działań włączyły się sekcje poszukiwawcze. Przełom nastąpił po świcie. O godzinie 6:20 zespół składający się z ratowników obu SPR oraz zespół poszukiwawczy z SPR OSP Lipki (przewodnik Szymon z psem Buddy) odnalazł zaginionego mężczyznę w pobliżu Odry w odległości 1,4 kilometra w linii prostej od domu.

Mężczyźnie natychmiast udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przetransportowano w kierunku zabudowań, gdzie czekał zespół ratownictwa medycznego.

Poszukiwany 76-latek, wyziębiony, trafił do szpitala.

Od kilku miesięcy obie sekcje działają w ramach zespołu poszukiwawczego Wojewódzkich Odwodów Operacyjnych. Jak do tej pory to największy wspólny sukces obu jednostek. Gratulujemy wytrwałości i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Foto:
SPR OSP Lipki i SPR OSP Suchy Bór