23.10.2017r. Godz. 09:39Bieżące interwencje

Poszukiwania zaginionego mężczyzny 29.12.2016

dodano: 29 grudnia 2016 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2016 o 22:12 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: głubczycki

29 grudnia o godz. 11.30 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Głubczycach wpłynęło zgłoszenie z Policji o zaginięciu na terenie Gminy Głubczyce mężczyzny w wieku 52 lat. Ze wstępnych informacji ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany od 23 grudnia i jest mieszkańcem powiatu prudnickiego. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG Głubczyce oraz 7 zastępów OSP z Gminy Głubczyce. W działaniach poszukiwawczych wzięło udział także 5 zastępów z Policji. Łącznie w poszukiwaniach brało udział 58 strażaków i policjantów.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny 29.12.2016

Po ustaleniu i podzieleniu rejonów przeznaczonych do przeszukania rozpoczęto działania w okolicach miejscowości Ściborzyce Małe, Klisino, Kietlice, Pomorzowice, Pomorzowiczki, Sławoszów oraz Tarnkowa. O godzinie 12:47 zastęp z JRG w Głubczycach odnalazł zaginionego mężczyznę, który leżał na skraju pola uprawnego przy torach kolejowych pomiędzy miejscowościami Ściborzyce Małe a Tarnkowa. Mężczyzna był przytomny z chwilową utratą świadomości, skrajnie wycieńczony i wychłodzony, uskarżał się na ból brzucha i brak czucia w kończynach dolnych. Pierwszej kwalifikowanej pomocy poszkodowanemu udzielił funkcjonariusz KPPSP w Głubczycach mł.ogn. Paweł Młot. Ze względu na grząski i trudno dostępny teren a tym samym brak możliwości dojazdu karetki pogotowia do miejsca zdarzenia, KDR kpt. Krzysztof Wiciak podjął decyzję o przewiezieniu poszkodowanego pod opieką ratownika medycznego PSP do miejsca bezpiecznego w miejscowości Ściborzyce Małe, gdzie przekazano go personelowi ZRM.

Po tych czynnościach ZRM mężczyznę odwiózł do szpitala.

Autor:

Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach kpt. Waldemar Hołownia