26.03.2017r. Godz. 16:53Bieżące interwencje

Powierzenie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Kluczborku

dodano: 31 stycznia 2017 o 11:01 | ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2017 o 12:01 | kategoria: Wydarzenia

Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu od 1 lutego 2017 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Kluczborku bryg. mgr. inż. Wojciechowi Kieszczyńskiemu, dotychczasowemu zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku.

Powierzenie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Kluczborku

Decyzję o powierzeniu obowiązków komendanta powiatowego PSP w Kluczborku bryg. Kieszczyński przyjął z rąk komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu st. bryg. Marka Kucharskiego. Na stanowisku komendanta powiatowego zastąpi bryg. Janusza Krupę, który odchodzi na zaopatrzenie emerytalne po 31. latach służby pożarniczej a stanowisko komendanta powiatowego zajmował 11 lat.

Bryg. Wojciech Kieszczyński swoją służbę rozpoczął w 1989 roku od stopnia strażaka w JRG w Paczkowie. Następnie po ukończeniu szkoły chorążych pożarnictwa w 1991 roku, jako zastępca dowódcy zmiany w stopniu młodszego chorążego, został przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Kluczborku. Pełniąc służbę w KP PSP w Kluczborku ukończył w 1998 roku Szkołę Główną Służby Pożarniczej i uzyskał pierwszy stopień oficerski i tytuł inżyniera pożarnictwa. W czasie służby uczestniczył i dowodził działaniami ratowniczo-gaśniczymi na terenie powiatu nyskiego a następnie kluczborskiego. Brał udział w działaniach ratowniczych między innymi podczas Powodzi Tysiąclecia w 1997 roku, pożaru składowiska opon w Trzebiszynie w 2003 roku, powodzi w 2010 roku. Ponadto bryg. Kieszczyński przed wiele lat był aktywnym sportowcem reprezentując Państwową Straż Pożarną województwa opolskiego w piłce siatkowej na arenie krajowej i międzynarodowej. Między innymi wraz z reprezentacją województwa opolskiego pięciokrotnie został Mistrzem Polski oraz reprezentując Polskę zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Straży Pożarnej w Shieffeld w Wielkiej Brytanii w 2003 roku. Za swoje osiągnięcia został wielokrotnie odznaczony.