21.11.2017r. Godz. 07:28Bieżące interwencje

Powołanie komendanta powiatowego PSP w Oleśnie

dodano: 18 października 2017 o 09:10 | ostatnia aktualizacja: 18 października 2017 o 09:10 | kategoria: Wydarzenia

Opolski Komendanta Wojewódzki PSP w Opolu st. bryg. Marek Kucharski w dniu 17 października 2017 roku powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie bryg. Jarosława Zalewskiego dotychczasowego dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oleśnie.

Powołanie komendanta powiatowego PSP w Oleśnie

Bryg. Jarosław Zalewski rozpoczął służbę w 1992 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Jako podchorąży SGSP brał udział w wielu działaniach ratowniczych, w tym podczas pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i uzyskaniu stopnia młodszego kapitana w 1996 roku został skierowany do Komendy Rejonowej PSP w Opolu na stanowisko dowódcy sekcji. 1 marca 1999 roku został przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie, gdzie zajmował kolejno stanowiska: dowódcy zmiany, z-cy dowódcy JRG. W 2000 roku ukończył kierunek „Ochrona Środowiska” na Uniwersytecie Opolskim uzyskując tytuł magistra. Od 1 stycznia 2007 roku bryg. Jarosław Zalewski zajmował stanowisko dowódcy JRG w Oleśnie. Jako dowódca JRG charakteryzował się dużym opanowaniem i profesjonalizmem. W związku z bardzo dużym doświadczeniem operacyjnym bryg. Jarosław Zalewski został włączony do zespołu Komendanta Głównego PSP, który w roku 2015 opracował „Standardowe zasady postępowania podczas zdarzeń z udziałem butli z acetylenem”.

Opracował:
kpt. Łukasz Olejnik