11.12.2018r. Godz. 08:43Bieżące interwencje

Powołanie mł. bryg. Wojciecha Nawary na stanowisko Zastępcy OKW PSP

dodano: 10 listopada 2018 o 21:11 | ostatnia aktualizacja: 10 listopada 2018 o 21:11 | kategoria: Wydarzenia

Powołanie mł. bryg. Wojciecha Nawary na stanowisko Zastępcy OKW PSP

7 listopada 2018 roku, na terenie Komendy Głównej PSP odbył się apel z okazji posadzenia dębu upamiętniającego pontyfikat papieża Jana Pawła II. Tym sposobem szczególnie uczczono 100-lecie niepodległości naszej Ojczyzny oraz 40 rocznicę wyboru Polaka na Stolicę Piotrową. Jak zaznaczył komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, sadzenie dębów papieskich w różnych miejscach Polski jest hołdem złożonym św. Janowi Pawłowi II (…) i naszym poprzednikom, dla których zawsze najważniejsze było dobro Ojczyzny i Jej obywateli. To wszystko sprawia, że w tych dniach pamięć o historii jest dla nas tak bardzo żywa i obecna.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku sekretarzowi stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławowi Zielińskiemu, następnie przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano podniesienia flagi państwowej. Drugim elementem uroczystości było wręczenie decyzji personalnych powierzenia obowiązków oraz mianowania lub powołania na wyższe stanowiska służbowe 14 funkcjonariuszom Komendy Głównej PSP, komend wojewódzkich, powiatowych, szkół pożarniczych i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Podczas uroczystości sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski wręczyli decyzję personalną o powołaniu na stanowisko Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Wojciecha Nawarę, który jako naczelnik wydziału operacyjnego KW PSP w Opolu od lipca br. miał powierzone obowiązki zastępcy komendanta.

Ponadto podczas uroczystości wręczono decyzję o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku st. kpt. Krzysztofa Wiciaka.

Opracował:
st. kpt. Łukasz Olejnik