14.12.2018r. Godz. 02:17Bieżące interwencje

Powołanie nowego komendanta PSP w Krapkowicach

dodano: 14 września 2016 o 11:09 | ostatnia aktualizacja: 17 października 2016 o 12:10 | kategoria: Wydarzenia | powiat: krapkowicki

W dniu 13.09.2016 r. na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach został powołany kpt. Leszek Stanioch. Poniżej przedstawiamy sylwetkę nowego komendanta.

Powołanie nowego komendanta PSP w Krapkowicach

Kapitan Leszek Stanioch urodził się 15 grudnia 1965 r. w Wieluniu. W wieku 13. lat wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Białej k. Wielunia. W roku 1987 ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. W tym samym roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Wieluniu na stanowisku instruktora. W roku 1989 po przeniesieniu służbowym służył w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej ZCH Kędzierzyn-Koźle na stanowisku d-cy plutonu. Z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach związał się w 2001 r. Pełnił w niej kolejno służbę na następujących stanowiskach: starszy ratownik, dowódca zastępu, dowódca sekcji, dowódca zmiany oraz p.o. komendanta powiatowego PSP.

W latach 2014 – 2015 był przewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej przy Opolskim Komendancie Wojewódzkim.

Absolwent:

- Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie – tytuł licencjata, specjalność: gospodarka regionalna i lokalna - 2005 r.,

- Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu – tytuł magistra, specjalność: zarządzanie w administracji rządowej i samorządowej - 2009 r.,

- Wyższej Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu – tytuł magistra, specjalność: zarządzanie kryzysowe i pomoc humanitarna - 2009 r.,

- Szkoły Głównej Służby Pożarniczej - studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi na szczeblu taktycznym i strategicznym – 2013 r.

Podczas wieloletniej służby odznaczony: Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Srebrnym Medalem „ Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.

Kpt. Leszek Stanioch jest mieszkańcem Kędzierzyna Koźla. Jest żonaty i ma dwóch synów.

Autor: Z-ca oficera prasowego