23.11.2017r. Godz. 01:07Najnowsze interwencje

Powołanie z-cy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku

dodano: 24 października 2017 o 12:10 | ostatnia aktualizacja: 24 października 2017 o 12:10 | kategoria: Wydarzenia

Opolski Komendanta Wojewódzki PSP w Opolu st. bryg. Marek Kucharski w dniu 24 października 2017 roku powołał na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku kpt. Mariusza Stępnia.

Powołanie z-cy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku

kpt. mgr inż. Mariusz Stępień służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1995 r. podejmując staż w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej  w Kluczborku.
W  1998 r. został mianowany na stanowisko  ratownika. Następnie w 2003 r. rozpoczął  naukę w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, którą ukończył w 2005 r.  uzyskując  stopień młodszego aspiranta. W roku 2012 po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej  na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego  otrzymał  pierwszy stopień oficerski.
Podnoszenie swoich  kwalifikacji   kontynuował w Wyższej Szkole Zarządzania  i Administracji w Opolu  na kierunku Zarządzanie Kryzysowe i Pomoc Humanitarna, gdzie w 2015 roku uzyskał tytuł magistra. W następnym roku,  na tej samej uczelni, ukończył studia podyplomowe na kierunku Administracja Publiczna.
Systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych zaowocowało awansami na wyższe stanowiska służbowe, aż do dowódcy zmiany.
Podczas długoletniej służby dowodził  wieloma  akcjami ratowniczo-gaśniczymi.

Opracowanie:
mł. bryg. Maciej Kochanowski