21.09.2018r. Godz. 23:06Bieżące interwencje

Powołanie z-cy komendanta powiatowego PSP w K-Koźlu

dodano: 3 kwietnia 2018 o 12:04 | ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2018 o 13:04 | kategoria: Wydarzenia

Opolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Krzysztof Kędryk powołał z dniem 1 kwietnia 2018 roku na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kędzierzynie – Koźlu bryg. Mariusza Lewandowskiego.

Powołanie z-cy komendanta powiatowego PSP w K-Koźlu

Wręczenie decyzji odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu w obecności zastępcy opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Witolda Trojnara oraz komendanta powiatowego PSP w K-Koźlu bryg. Mirosława Stadniczuka.

Pan bryg. mgr inż. Mariusz Lewandowski służbę rozpoczął 15 maja 1997 r.  kiedy po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej skierowany został do Szkoły Podoficerskiej PSP w Opolu na stanowisko wykładowcy. Następnie po przejściu do Komendy Miejskiej PSP w Opolu zajmował stanowiska dowódcy sekcji oraz dowódcy zmiany.
W związku z posiadanymi uprawnieniami nurka instruktora jakie uprawniają do wykonywania prac podwodnych realizowanych na rzecz porządku i bezpieczeństwa został przeniesiony do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu na stanowisko starszego specjalisty, a następnie dyżurnego operacyjnego.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w nurkowanie w ramach PSP bryg. Mariusz Lewandowski został powołany na wojewódzkiego koordynatora PSP ds. ratownictwa wodno-nurkowego, a także pełnił nieetatową funkcję dowódcy Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej ,,Opole” wchodzącej w skład Centralnego Odwodu Operacyjnego.

Pan bryg. Mariusz Lewandowski od 6 listopada 2017 roku pełnił obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kędzierzynie – Koźlu.

Opracował:
st. kpt. Łukasz Olejnik