14.12.2018r. Godz. 07:21Bieżące interwencje

Powołanie zastępcy komendanta powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu

dodano: 29 lipca 2016 o 14:07 | ostatnia aktualizacja: 29 lipca 2016 o 19:07 | kategoria: Wydarzenia

Z dniem 1 sierpnia br. brygadier Marek Kucharski opolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał st. kpt. Dariusza Kulawinka na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Powołanie zastępcy komendanta powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu

St. kpt. Dariusz Kulawinek rozpoczął służbę 1 czerwca 1998 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu po ukończeniu Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. W 2005 roku ukończył Szkołę Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa a następnie uzyskał tytuł magistra pożarnictwa. Ponadto ukończył studia podyplomowe na kierunkach zarządzanie bezpieczeństwem i zdrowiem człowieka w środowisku pracy w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu i zarządzanie kryzysowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 2006 roku został przeniesiony do Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu do Wydziału Operacyjnego na stanowisko starszego specjalisty. Od 2011 roku pełnił służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu na stanowisku dowódcy zmiany a następnie na stanowisku naczelnika Wydziału ds. Operacyjno–Szkoleniowych równocześnie pełniąc funkcję oficera prasowego. Posiada też kurs doskonalący dla specjalistów krajowego systemu wykrywania skażeń (ATP-45), który będzie mu przydatny w jednostce posiadającej specjalizację chemiczną.

Podczas swojej 18. letniej służby wyróżniał się fachowością a następnie umiejętnością skutecznego kierowania działaniami ratowniczymi. Od 7 lipca br. Opolski Komendant Wojewódzki powierzył st. kpt. Dariuszowi Kulawinkowi pełnienie obowiązków zastępcy komendanta powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Już 11 lipca dał się poznać jako kompetentny dowódca sprawnie organizując działania ratownicze po przejściu nawałnicy przez dzielnicę Kędzierzyna-Koźla Koźle-Rogi.

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk