24.10.2017r. Godz. 00:17Bieżące interwencje

Pożar budynku mieszkalnego w Jarnołtówku

dodano: 23 sierpnia 2013 o 14:08 | ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2013 o 14:08 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: nyski

21 sierpnia 2013 r. przed godz. 16:00 dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Nysie przyjął zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Jarnołtówku (gm. Głuchołazy)

Pożar budynku mieszkalnego w Jarnołtówku

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG PSP nr 2 Głuchołazy, 1 zastęp OSP Gierałcice oraz 2 zastępy OSP Jarnołtówek. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono silnie rozwinięty pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Przed przybyciem zastępów JRG Głuchołazy działania prowadziły zastępy OSP Jarnołtówek podając prądy gaśnicze w natarciu na palącą się butlę z gazem i drugi do wnętrza palącego się budynku. Na zewnątrz budynku znajdowały się 2 ranne osoby (kobieta i mężczyzna). Rozpoczęto podawanie kolejnych prądów gaśniczych na poddasze i dach budynku z użyciem podnośnika. Jednocześnie udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Drugą osobą poszkodowaną zajmował się zespół ratownictwa medycznego. Butlę z gazem po ugaszeniu i schłodzeniu wyniesiono na zewnątrz budynku. Po ewakuacji wyposażenia domu dokonano rozbiórki konstrukcji dachu, która groziła zawaleniem.

Autor: st. kpt. Paweł Gotkowski