24.02.2019r. Godz. 04:51Bieżące interwencje

Pożar budynku mieszkalnego w Reńskiej Wsi

dodano: 3 stycznia 2017 o 13:01 | ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2017 o 14:01 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: nyski

2 stycznia około godziny 15:30 dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Nysie przyjął zgłoszenie o pożarze dachu budynku mieszkalnego w Reńskiej Wsi (gm. Pakosławice). Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy OSP Pakosławice i Prusinowice, a także samochód gaśniczy i samochód z drabiną z JRG w Nysie.

Pożar budynku mieszkalnego w Reńskiej Wsi

Po dojeździe pierwszych zastępów z OSP zgłoszenie potwierdziło się. Palił się dach budynku mieszkalnego. Wewnątrz paliły się drewniane schody prowadzące na poddasze budynku. Mieszkaniec domu - 68 - letni mężczyzna, znajdował się na zewnątrz i był przytomny. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy polegającej na wsparciu psychicznym i zabezpieczeniu przed wychłodzeniem. Następnie poszkodowanego przekazano wezwanemu zespołowi ratownictwa medycznego. Jednocześnie prowadzono działania gaśnicze podając prądy wody na dach i do wnętrza budynku. Z domu wyniesiono butlę z gazem. W celu całkowitego dogaszenie pożaru rozebrano część konstrukcji dachowej oraz nadpalone elementy stropu. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono, czy nie występują ukryte ogniska pożaru. Po ponad 3 godzinach działania zakończono. W pożarze spłonęło wyposażenie kuchni oraz pokoju i schody. Częściowemu spaleniu uległa więźba dachowa oraz mienie składowane na poddaszu.

Autor: mł. bryg. Paweł Gotkowski