19.02.2019r. Godz. 20:47Bieżące interwencje

Pożar dachu Komendy Powiatowej Policji w Nysie

dodano: 13 listopada 2016 o 12:11 | ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2016 o 12:11 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: nyski

9 listopada o godzinie 17:33 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania KP PSP w Nysie przyjął zgłoszenie o pożarze dachu na budynku Komendy Powiatowej Policji w Nysie, przy ul. Armii Krajowej. Do pożaru w pierwszej kolejności zadysponowano 4 zastęy (w tym samochód z drabiną - SD 30) z JRG Nr 1 w Nysie. W trakcie wyjazdu jednostki z Nysy rozpoczęto dysponowanie kolejnych zastępów z jednostek OSP.

Pożar dachu Komendy Powiatowej Policji w Nysie

Już podczas wyjazdu zastępów z JRG w Nysie widoczny był słup ognia z kierunku ul. Armii Krajowej. Po dojeździe na miejsce stwierdzono pożar całej konstrukcji dachu nad prawym skrzydłem budynku. Zabezpieczono miejsce zdarzenia zamykając ul. Armii Krajowej w pobliżu pożaru. Działania gaśnicze prowadzono od środka oraz z zewnątrz z drabiny mechanicznej i 2 podnośników hydraulicznych. Podano łącznie 5 prądów wody oraz 2 prądy piany. Udało się zapobiec rozwojowi pożaru na pozostałą część dachu (stropodach kryty papą), a także na dolne kondygnacje. W trakcie gaszenia pożaru na palącym się poddaszu znaleziono 4 butle na gaz propan - butan, z czego jedna była wypalona i miała wytopiony zawór. Równocześnie z gaszeniem dachu i poddasza budynku ewakuowano mienie z niższych pięter. Po opanowaniu pożaru rozpoczęto ewakuację dokumentów z 2 pomieszczeń archiwów, które znajdowały się na poddaszu. Następnie dogaszono zarzewia ognia. Główne działania zakończono około godziny 2:00, natomiast zabezpieczanie pogorzeliska i dogaszanie pojawiających się ognisk pożaru zakończono przed 12:00 następnego dnia. W działaniach uczestniczyło prawie 100 strażaków (22 zastępy).

Autor: mł. bryg. Paweł Gotkowski