19.10.2018r. Godz. 00:00Bieżące interwencje

Pożar hali magazynowo - handlowej w Prudniku

dodano: 26 września 2018 o 15:09 | ostatnia aktualizacja: 27 września 2018 o 00:09 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: prudnicki

Pożar hali magazynowo - handlowej w Prudniku

O godzinie 8:31 do  dyżurnego straży pożarnej w Prudniku wpłynęło zgłoszenie  o pożarze dachu w budynku handlowo – magazynowym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży, pożarem objęty był już cały budynek sklepu. Po zauważeniu pożaru właściciel, pracownicy oraz klienci wyszli na zewnątrz sklepu. Zabezpieczono teren działań, podano siedem prądów wody na palący się sklep i materiały w nim zgromadzone oraz w obronie na sąsiednie budynki. Odłączono prąd, ewakuowano mienie – urządzenia rolnicze i ogrodnicze oraz butle z gazem propan -butan i gazami technicznymi. Przeszukano wszystkie pomieszczenia. . Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono. W pożarze nikt nie został poszkodowany.

Tekst:

mł. asp. Elżbieta Zalewska Dyżurny Operacyjny Województwa