19.10.2017r. Godz. 05:22Bieżące interwencje

Pożar mieszkania - Nysa

dodano: 16 kwietnia 2015 o 09:04 | ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2015 o 09:04 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: nyski

15 kwietnia br. o godz. 9:39 dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Nysie przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego przy ul. Armii Krajowej w Nysie.

Pożar mieszkania - Nysa

Do działań zadysponowane zostały 2 zastępy gaśnicze z JRG Nr 1 w Nysie. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania stwierdzono, że lokatorka mieszkania (kobieta w podeszłym wieku) znajduje się na zewnątrz i jest przytomna, a w mieszkaniu rozwija się pożar. Rota wyposażona w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpiła do gaszenia mieszkania prądem wody. W tym samym czasie strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej podając tlen oraz usuwali silne zadymienie klatki schodowej. Na miejsce został zadysponowany zespół ratownictwa medycznego, któremu przekazano poszkodowaną. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono czujnikiem wielogazowym mieszkania w tej klatce schodowej. Nie stwierdzono zagrożenia. Spaleniu uległo wyposażenie pokoju i przedpokoju mieszkania, pozostała część uległa znacznemu okopceniu.

Autor: mł. bryg. Paweł Gotkowski