21.10.2017r. Godz. 08:53Bieżące interwencje

Pożar mieszkania w Zdzieszowicach

dodano: 31 marca 2016 o 04:03 | ostatnia aktualizacja: 31 marca 2016 o 06:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Pożar mieszkania w Zdzieszowicach

Około godziny 3: 38 w Zdzieszowicach doszło do pożaru mieszkania na parterze w budynku wielorodzinnym ( dawny hotel robotniczy). Do zdarzenia zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej.  W wyniku pożaru 4 osoby dorosłe  zostały poszkodowane, najprawdopodobniej było to zatrucie wziewne. Poszkodowani zostali zabrani przez ZRM do szpitala. Ewakuowano ok. 29  mieszkańców  budynku, w tym 4 dzieci. Oddymiono i sprawdzono 3 kondygnacje obiektu ( 16 mieszkań otwarli strażacy).  Działania w toku. Na miejscu pożaru jest Z-ca KP  D-ca JRG i władze gminy, które zajęły się osobami ewakuowanymi. Budynek 3 kondygnacyjny, murowany z płaskim dachem. Mieszkania 1 pokojowe. Mieszkanie, które objęte było pożarem zniszczone całkowicie.