12.12.2017r. Godz. 17:18Bieżące interwencje

Pożar składowiska opon

dodano: 24 marca 2014 o 14:03 | ostatnia aktualizacja: 25 marca 2014 o 11:03 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: strzelecki

W dniu 22.03.2014 r. o godzinie 19:34 dyżurna stanowiska kierowania KP PSP w Strzelcach Opolskich przyjęła zgłoszenie o pożarze opon w miejscowości Szymiszów. Do zdarzenia zadysponowała dwa zastępy z naszej jednostki ratowniczo- gaśniczej oraz zastępy OSP z Szymiszowa, Kalinowic i Suchej.

Pożar składowiska opon

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pali skład opon, a w pobliżu pożaru znajduje się hala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, podaniu trzech prądów wody w natarciu i jednego w obronie pobliskiej hali, sprawdzeniu z pomocą kamery termowizyjnej pomieszczeń hali, oświetleniu terenu działań, dowożeniu wody na miejsce pożaru. W działaniach strażaków wspierali policjanci ze Strzelec Opolskich. Podczas powrotu zastępu jrg z pożaru ratownicy zauważyli na DK 94 w miejscowości Sucha wypadek samochodowy, w którym podróżujące trzy osoby samodzielnie opuściły pojazd. Natychmiast podjęli działania ratownicze polegające na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a następnie przekazaniu poszkodowanych przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Tekst: st. kpt. Piotr Zdziechowski