24.02.2019r. Godz. 02:31Bieżące interwencje

Pożar zabudowań w Gołej

dodano: 3 września 2014 o 14:09 | ostatnia aktualizacja: 4 września 2014 o 08:09 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: oleski

W poniedziałek 1 września br., tuż po godzinie 16:00, dyżurny powiatowego stanowiska kierowania w Oleśnie otrzymał informację o pożarze zabudowań mieszkalno - gospodarczych w miejscowości Goła gm. Gorzów Śl.

Pożar zabudowań w Gołej

Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej, podano prądy wody w natarciu na objęte pożarem poddasze budynku gospodarczego oraz w obronie na zagrożoną część mieszkalną. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację inwentarza (trzoda chlewna, byki oraz drób). Po opanowaniu pożaru dowodzący akcją podjął decyzję o przeprowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych oraz usunięciu z poddasza spalonej słomy. Po ugaszeniu pożaru udzielono pomocy właścicielom w zabezpieczeniu plandekami części mieszkalnej budynku. Pożar rozprzestrzenił się na powierzchni 170 m2 i objął kubaturę ponad 400 m3. Zniszczeniu uległo poddasze budynku gospodarczego i przybudówki, 23 tony zbożna oraz słoma. Wstępne straty oszacowano na 82 tys.zł. Mimo dużego zagrożenia nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się pożaru na parter budynku gospodarczego oraz uratowano budynek mieszkalny. W działaniach ratowniczo - gaśniczych uczestniczył 1 zastęp z JRG Olesno oraz 6 zastępów OSP z ternu gminy Gorzów Śl.i Praszka.

tekst: bryg. J.Zalewski / foto: OSP Gorzów Śl.