20.10.2018r. Godz. 08:24Bieżące interwencje

Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku

dodano: 1 lutego 2018 o 10:02 | ostatnia aktualizacja: 1 lutego 2018 o 10:02 | kategoria: Uroczystości

W środę 31 stycznia 2018 r. o godz. 14:00 w siedzibie prudnickiej komendy PSP odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków komendanta powiatowego oraz powierzenia pełnienia obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku.

Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku bryg. Krzysztofowi Kędrykowi – p.o. opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu, następnie odczytana została treść decyzji o odwołaniu ze stanowiska st. bryg. Grzegorza Kawy oraz o powierzeniu pełnienia obowiązków komendanta powiatowego PSP w Prudniku bryg. Tomaszowi Protasiowi.

Odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne st. bryg. Grzegorza Kawę – żegnali licznie przybyli goście.

Żegnający się ze służbą st. bryg. mgr inż. Grzegorz Kawa służbę rozpoczął w roku 1990 jako student-podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po pięcioletnim okresie edukacji uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. W tym samym roku rozpoczął służbę jako oficer w Okręgowym Inspektoracie Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej we Wrocławiu. Z dniem 1 czerwca 1998 r. został przeniesiony do pełnienia służby w KR PSP w Nysie na stanowisku dowódcy sekcji w JRG Nysa. Od 1 kwietnia 1999 r. do 22 maja 2016 r. zajmował stanowisko Dowódcy JRG w Nysie. Był członkiem sekcji wodno–nurkowej oraz dowódcą specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego, uzyskując tytuł ratownika wysokościowego PSP. W latach 2009 – 2013 pełnił funkcję komendanta gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych gm. Nysa. W trakcie swojej służby został odznaczony między innymi: Brązowym, Srebrnym oraz Złotym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Obronności Kraju”, Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę,” Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz Brązową Odznaką „Za Zasługi w Pracy Penitencjarnej”. W roku 2017 ukończył studia podyplomowe w WSPol w Szczytnie na wydziale bezpieczeństwa wewnętrznego na kierunku zarządzanie kryzysowe. St. bryg. mgr inż. Grzegorz Kawa funkcję komendanta powiatowego PSP w Prudniku piastował od 23 maja 2016 r.

Opracował:
mł. bryg. Piotr Sobek