14.12.2018r. Godz. 04:33Bieżące interwencje

Pożegnanie naczelnika wydziału operacyjnego KW PSP w Opolu

dodano: 26 lutego 2018 o 14:02 | ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2018 o 15:02 | kategoria: Wydarzenia

Naczelnik wydziału operacyjnego KW PSP w Opolu st. bryg. mgr inż. Adam Michniewicz z dniem 26 lutego 2018 roku przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Pożegnanie naczelnika wydziału operacyjnego KW PSP w Opolu

St. bryg. Adam Michniewicz rozpoczął służbę jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w roku 1988, gdzie w trakcie nauki uczestniczył w akcji gaszenia pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej. Po ukończeniu nauki w roku 1993 swoją przygodę z ochroną przeciwpożarową na terenie woj. opolskiego rozpoczął w komendzie rejonowej  PSP w Opolu, gdzie służbę pełnił do roku 1999. W trakcie służby w komendzie rejonowej PSP w Opolu uczestniczył m.in. w działaniach podczas powodzi  w 1997 roku. 1 lutego 1999 roku został przeniesiony do komendy wojewódzkiej PSP w Opolu na stanowisko z-cy naczelnika wydziału operacyjnego i zajmował to stanowisko do 1 stycznia 2005 r. kiedy to został mianowany na stanowisko naczelnika wydziału operacyjnego KW PSP w Opolu. W roku 2011 ukończył studia podyplomowe – Bezpieczeństwo procesów przemysłowych na Politechnice Łódzkiej, Wydział Inżynierii Środowiskowej i Ochrony Środowiska.

Podczas służby w komendzie wojewódzkiej PSP st. bryg. Adam Michniewicz zrealizował szereg przedsięwzięć wśród których znalazły się m.in.:
- przygotowanie, organizacja ćwiczeń międzywojewódzkich i międzynarodowych „WSPÓŁDZIAŁANIE 2000”,
- udział w działaniach w czasie powodzi w 2010 roku gdzie pełnił funkcję szefa sztabu, koordynując działania ratownicze na obszarze województwa opolskiego,
- przygotowanie, organizacja ćwiczeń międzywojewódzkich „Las Kędzierzyn 2011”,
pełnił funkcję szef sztabu operacji wojewódzkiej podczas „Euro 2012”,
- przygotowanie, organizacja ćwiczeń międzywojewódzkich „SOLIDARNI 2016”,
- opracował zasady określające organizację działań ratowniczych na autostradzie A4 , na terenie województwa opolskiego,
- doprowadził do pomyślnego zakończenia prac związanych z uzgodnieniem planu ratowniczego dla autostrady A4 ( 2012 r.),
- brał udział w pracach zespołu komendanta głównego PSP w celu opracowania Instrukcji metodycznej działań ratowniczych Polska – Czechy,
- brał udział w pracach zespołu Wojewody Opolskiego do spraw koordynacji i wsparcia 31.  Światowych Dni Młodzieży na terenie województwa opolskiego,

St. bryg. Adam Michniewicz jako doświadczony oficer pełnił nieetatową funkcję zastępcy dowódcy Wojewódzkiej Brygady Odwodowej. Jako oficer operacyjny opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP uczestniczył w wielu działaniach ratowniczych na terenie województwa opolskiego.

Opracował:
st. kpt. Łukasz Olejnik