23.04.2019r. Godz. 12:09Bieżące interwencje

Pożegnanie ze służbą komendanta powiatowego PSP w Kluczborku

dodano: 30 January 2017 o 15:01 | ostatnia aktualizacja: 31 January 2017 o 07:01 | kategoria: Inne

W dniu 27.01.2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Kluczborku odbyło się pożegnanie ze służbą odchodzącego na emeryturę komendanta powiatowego PSP bryg. mgr inż. Janusza Krupy.

Pożegnanie ze służbą komendanta powiatowego PSP w Kluczborku

Uroczystość odbyła się w obecności wielu znamienitych gości, w tym marszałka województwa opolskiego Stanisława Rakoczego, opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Marka Kucharskiego, nadbryg. w stanie spoczynku Karola Stępnia - byłego opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu, powiatowych komendantów PSP, przedstawicieli władz samorządowych szczebla powiatowego, ze starostą Piotrem Pośpiechem na czele, oraz szczebla gminnego z burmistrzem miasta Kluczbork Jarosławem Kielarem. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele służb mundurowych oraz emeryci i renciści służby pożarniczej.

Podczas uroczystej zbiórki ustępujący komendant bryg. Janusz Krupa pożegnał się ze sztandarem oraz zdał obowiązki komendanta powiatowego. Odczytany został przebieg pracy zawodowej komendanta. W licznych przemówieniach wygłaszanych przez zaproszonych gości wielokrotnie powtarzano zasługi jakie bryg. Krupa wniósł w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu kluczborskiego.

Brygadier Janusz Krupa odchodzi na zasłużoną emeryturę po 31. latach służby pożarniczej, z czego 11 lat piastował stanowisko komendanta powiatowego PSP w Kluczborku.

Ustępujący komendant podziękował swojej załodze za to, że właśnie z nią mógł realizować strażacką pasję i osiągać sukcesy zawodowe. Oddzielne podziękowania złożył na ręce strażaków ochotników. Chwalił ich za wzorową społeczną służbę pożarniczą i wspólne osiągnięcia zmieniające w minionych 30. latach wizerunek ochotniczych straży pożarnych. Wszystkim uczestnikom spotkania podziękował za wspólne lata pracy, zrozumienie strażackich potrzeb i wzorową współpracę przy realizacji służbowych zadań.

Komendę Powiatową PSP w Kluczborku pozostawił w bardzo dobrej kondycji, rozbudowaną, unowocześnioną, z bardzo dobrą bazą sprzętową oraz zgraną i wyszkoloną kadrą.

 

Opracowanie:
mł. bryg. Maciej Kochanowski
oficer prasowy KP PSP w Kluczborku

Zdjęcia:
KP PSP Kluczbork

Opublikował:
bryg. Adam Janiuk
oficer prasowy OKW PSP