16.02.2019r. Godz. 12:10Bieżące interwencje

Przejście na zaopatrzenie emerytalne st. bryg. Wojciecha Lisowskiego

dodano: 27 lutego 2018 o 08:02 | ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2018 o 08:02 | kategoria: Wydarzenia

St. bryg. Wojciech Lisowski komendant powiatowy PSP w Strzelcach Opolskich z dniem 26 lutego 2018 roku przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. 

Przejście na zaopatrzenie emerytalne st. bryg. Wojciecha Lisowskiego

 

 

 

 

 

W dniu 23 lutego 2018 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbył się uroczysty apel, w trakcie którego st. bryg. Wojciech Lisowski zdał obowiązki komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich oraz pożegnał się ze Sztandarem. Uroczystość odbyła się w obecności zastępcy opolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. Witolda Trojnara, kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa opolskiego, władz samorządowych powiatu strzeleckiego, zaproszonych gości oraz pracowników i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Opolskich.

Pan st. bryg. Wojciech Lisowski służbę w pożarnictwie rozpoczął 1 września 1987 r., jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po dwóch latach nauki został przeniesiony do dalszego pełnienia służby do Komendy Rejonowej Straży Pożarnych w Strzelcach Opolskich, gdzie po trzech latach nienagannej służby został powołany na stanowisko zastępcy komendanta rejonowego Państwowej Straży Pożarnej. Funkcję tę, związaną wówczas także z kierowaniem Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Strzelcach Opolskich, pełnił do 31 lipca 2015 r. z krótką przerwą w 1999 r. Natomiast 1 sierpnia 2015 r. objął obowiązki komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej pożarniczej służby, Pan st. bryg. Wojciech Lisowski brał udział m.in. w akcji związanej z usuwaniem skutków powodzi, która nawiedziła Polskę w 1997 r., koordynował działaniami ratowniczymi związanymi z likwidacją następstw trąby powietrznej w 2008 r. i kolejną powodzią w 2010 r. Za wzorową służbę był wielokrotnie nagradzany i odznaczany

 

Opracowała:
mł. asp. Urszula Wiatrowska
KP PSP w Strzelcach Opolskich

Zdjęcia:
st. sekc. Damian Warmuzińsk
KP PSP w Strzelcach Opolskich

Opublikował:
st. kpt. Łukasz Olejnik
oficer prasowy OKW PSP