16.02.2019r. Godz. 17:00Bieżące interwencje

Przekazanie czujek tlenku węgla

dodano: 7 listopada 2014 o 19:11 | ostatnia aktualizacja: 7 listopada 2014 o 21:11 | kategoria: Zapobieganie | powiat: strzelecki

            W dniu 7 listopada 2014 r w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich odbyło się uroczyste przekazanie rodzinom zastępczym z terenu powiatu strzeleckiego 20 sztuk czujek tlenku węgla pozyskanych w formie darowizny rzeczowej od fundacji „ORLEN- DAR SERCA” w ramach programu „NIE DLA CZADU”. Akcja rekomendowana jest przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w ramach szeroko pojętej profilaktyki przeciwpożarowej, której celem jest dotarcie do świadomości społeczeństwa i ograniczenie liczby pożarów oraz negatywnych skutków z nimi związanych.

Przekazanie czujek tlenku węgla

Uroczystego przekazania dokonał Komendant Powiatowy PSP w Strzelcach Opolskich – st. bryg. Stefan Szłapa. Wizyta w naszej komendzie to również doskonała okazja do rozmów o bezpieczeństwie i zagrożeniach życia codziennego. Uczestnicy spotkania zwiedzili siedzibę naszej komendy, zapoznali się ze sprzętem gaśniczym i ratowniczym będącym na wyposażeniu naszej jednostki oraz zapoznali się z pracą dyżurnego w stanowisku kierowania. Największą atrakcją dla dzieci był alarm ćwiczebny naszych strażaków, gdzie obserwowali zjazd strażaków po ześlizgu, wkładanie ubrania specjalnego i hełmu oraz podziwiali bardzo sprawne zajęcie przez ratowników miejsca w wozie bojowym.

 Tekst i foto: st. kpt. Piotr Zdziechowski