15.02.2019r. Godz. 20:14Bieżące interwencje

Przekazanie zestawów hydraulicznych dla OSP Dzierżysław, Kietrz i Zopowy

dodano: 10 października 2013 o 08:10 | ostatnia aktualizacja: 10 października 2013 o 10:10 | kategoria: Wydarzenia | powiat: głubczycki

W dniu 7 października 2013 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Głubczycach odbyło się oficjalne przekazanie trzech średnich zestawów hydraulicznych przeznaczonych do ratownictwa technicznego.

Przekazanie zestawów hydraulicznych dla OSP Dzierżysław, Kietrz i Zopowy

Sprzęt otrzymały jednostki OSP z Dzierżysławia, Kietrza i Zopowy, które są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Dodatkowo jednostki z KSRG z powiatu głubczyckiego zostały doposażone w sprzęt do ratownictwa medycznego (m.in. kamizelki KED dla dzieci i dorosłych, zestawy uzupełniające do zestawów medycznych R1), zabezpieczenia na kierownicę przed niekontrolowanym wystrzałem AirBag oraz zestawy do przecinania i wybijania szyb samochodowych. Zakup sprzętu został dofinansowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Opolu, macierzyste gminy jednostek OSP oraz ze środków własnych tych jednostek.

Autor: mł. bryg. Wojciech Semeniuk