20.02.2019r. Godz. 10:33Bieżące interwencje

Przewrócona żaglówka - zbiornik Kozielno

dodano: 21 lipca 2015 o 09:07 | ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2015 o 09:07 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: nyski

Około godziny 13:20 dnia 20 lipca br. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nysie przyjął zgłoszenie, że na zbiorniku Kozielno przewróciła się łódź i 2 osoby znajdują się w wodzie.

Przewrócona żaglówka - zbiornik Kozielno

Już po niespełna 10 minutach od przyjęcia zgłoszenia na miejsce dojechały 2 zastępy JRG Paczków z łodzią wyposażoną w silnik. Po natychmiastowym zwodowaniu łodzi strażacy dopłynęli do oddalonej około 500 m od brzegu przewróconej żaglówki, przy której w wodzie znajdowały się 2 osoby ubrane w kapoki ratunkowe. Pechowców podjęto z wody i przetransportowano na brzeg. Kobieta i mężczyzna nie wymagali pomocy medycznej. Na miejsce zadysponowy został również zastęp nurków z JRG Nysa. Na szczęście nie trzeba było nikogo poszukiwać pod wodą; uratowani byli jedynymi osobami na żaglówce. Dalsze działania strażaków polegały na postawienu żaglówki i odholowaniu jej do brzegu. Z relacji żeglarzy wynika, że żaglówkę przewrócił silny podmuch wiatru.

Autor: mł. bryg. Paweł Gotkowski