20.04.2019r. Godz. 18:15Bieżące interwencje

Skrajnie wychłodzony mężczyzna w Namysłowie

dodano: 27 January 2019 o 11:01 | ostatnia aktualizacja: 28 January 2019 o 11:01 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: namysłowski

20 stycznia br. o godzinie 8:47 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Namysłowie otrzymało zgłoszenie o izolowanym zdarzeniu medycznym na ul. Dworcowej w Namysłowie.

Skrajnie wychłodzony mężczyzna w Namysłowie

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w pobliżu dworca autobusowego znajduje się nieprzytomny mężczyzna u którego stwierdzono zatrzymanie krążenia. Poszkodowany znajdował się w skrajnej hipotermii. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pomocy przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego w dalszych czynnościach resuscytacyjnych. Zabezpieczono również lądowanie oraz start przybyłego na miejsce śmigłowca LPR, który zabrał poszkodowanego do Szpitala w Opolu.

W działaniach brało udział 3 zastępy JRG, 2 ZRM, 1 LPR oraz 2 radiowozy KPP.

Autor: kpt. Piotr Brach