23.04.2019r. Godz. 12:54Bieżące interwencje

Skutki ulew w pow. nyskim - 13 i 14 września

dodano: 15 September 2014 o 14:09 | ostatnia aktualizacja: 15 September 2014 o 14:09 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: nyski

W dniach 13 i 14 września w godzinach wieczornych wystąpiły burze z ulewnym deszczem. Skutkowało to zwiększoną liczbą interwencji jednostek straży pożarnej powiatu nyskiego.

Skutki ulew w pow. nyskim - 13 i 14 września

Łącznie w ciągu minionego weekendu strażacy wyjeżdżali aż 34 razy do zgłoszeń związanych z ulewami.

Najwięcej dotyczyło podtopień w miejscowości Siedlec w gm. Otmuchów, gdzie nadmiar wody opadowej pojawił się dwukrotnie: 13 i 14 września (łącznie 12 interwencji) oraz Goworowice w gm. Kamiennik (5 interwencji).

14 września intensywne opady spowodowały podtopienia na kilku posesjach przy ul. Wiejskiej w Nysie oraz w gminie Pakosławice (miejscowości Frączków, Korzękwice, Reńska Wieś). W większości działania dotyczyły wypompowania wody z piwnic i pomocy w usunięciu naniesionego błota na posesjach oraz drogach gminnych i dojazdowych. Woda i błoto wyrządziły też szkody w garażach i budynkach gospodarczych. W dwóch przypadkach woda wdarła się do części mieszkalnych budynków (Goworowice i Reńska Wieś).

Dwukrotnie, 13 i 14 września został zalany przejazd pod wiaduktem kolejowym (ul. Aleja Wojska Polskiego) w Nysie. Działania strażaków polegały na usunięciu nadmiaru wody przy użyciu pomp szlamowych oraz poprzez udrożnienie kanalizacji burzowej.

Autor: mł. bryg. Paweł Gotkowski