22.01.2018r. Godz. 11:18Bieżące interwencje

Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

dodano: 16 grudnia 2017 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2017 o 21:12 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia

Zatrucie tlenkiem węgla w Gogolinie jest pierwszym zdarzeniem w woj. opolskim w tym sezonie grzewczym, gdzie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla poszkodowany poniósł śmierć.

W dniu 16 grudnia do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyżnie (38 lat) znajdującym się w wannie w miejscowości Gogolin. Dyżurny stanowiska kierowania poinformował mieszkańców o konieczności ewakuacji z mieszkania i niezwłocznie zadysponował 3 zastępy tj. 14 strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu mieszkania pod kątem obecności gazów niebezpieczych oraz ewakuacji poszkodowanego z wanny i wykonaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora. Podczas sprawdzania mieszkania urządzenia pomiarowe wskazały obecność tlenku węgla (CO).
Mimo wielkiego wysiłku strażaków przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. W łazience znajdował się piec na paliwo gazowe.

Opracował:
mł. asp. Paweł Tomas