24.02.2019r. Godz. 04:12Bieżące interwencje

Spotkanie opłatkowe u opolskich strażaków

dodano: 14 grudnia 2016 o 13:12 | ostatnia aktualizacja: 15 grudnia 2016 o 10:12 | kategoria: Inne

Tegoroczne spotkanie opłatkowe ze strażakami PSP województwa opolskiego zaszczycili swoją obecnością wicewojewoda opolski Violetta Porowska i marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. W spotkaniu, oprócz funkcjonariuszy i pracowników komendy wojewódzkiej, uczestniczyli komendanci powiatowi PSP, przedstawiciele związków zawodowych i emerytów.

Spotkanie opłatkowe u opolskich strażaków

Opolski komendant wojewódzki PSP bryg. Marek Kucharski podziękował gościom za przyjęcie zaproszenia i za wsparcie w ostatnim roku. Następnie podziękował podległym strażakom za profesjonalizm i zaangażowanie a następnie życzył, wszystkim uczestnikom spotkania oraz ich rodzinom, spokojnych i bezpiecznych świąt.

Wicewojewoda opolski Violetta Porowska stwierdziła, że szczególne miejsce w jej sercu zajmuje brać strażacka. Podziękowała za ofiarność i stałą gotowość niesienia pomocy w różnych, trudnych sytuacjach. Szczególnie miłym akcentem było przekazanie na ręce komendanta wojewódzkiego figurki anioła, aby czuwał nad strażakami.

Składając życzenia strażakom, marszałek województwa Andrzej Buła podkreślał, że są szczególną grupą, która niemal całe życie poświęca służbie. – To służba dla regionu, dla ludzi, dla ich bezpieczeństwa, czy majątku. Pokazujecie nam, jak taka służba powinna wyglądać, uczycie nas też, jak samodzielnie dbać o bezpieczeństwo i to jest bezcenne. Marszałek przypominał, że samorząd województwa współpracuje ze strażą pożarną w różnych sytuacjach i zapewniał, że pól do tej współpracy na pewno nie zabraknie. Marszałek ofiarował komendantowi wojewódzkiemu bombkę pomalowaną ręcznie w tradycyjny opolski motyw.

Goście, składając życzenia strażakom, prosili aby słowa podziękowania przekazać rodzinom strażaków.

Po błogosławieństwie, którego udzielił kapelan opolskich strażaków ks. mł. bryg. Józef Urban, oraz odśpiewaniu wspólnej kolędy, wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia. Krótkie spotkanie zakończyło się symbolicznym poczęstunkiem.

 

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk
rzecznik prasowy OKW PSP

Zdjęcia:
Opolski Urząd Marszałkowski
KW PSP Opole