14.12.2017r. Godz. 03:21Bieżące interwencje

Spotkanie opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP z awansowanymi oficerami

dodano: 12 maja 2015 o 15:05 | ostatnia aktualizacja: 13 maja 2015 o 22:05 | kategoria: Uroczystości

Opolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Karol Stępień spotkał się 12 maja 2015 roku ze strażakami awansowanymi na pierwszy stopień oficerski.

Spotkanie opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP z awansowanymi oficerami

Promocja strażaków na pierwszy stopień oficerski miała miejsce 5 maja 2015 r. na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie podczas uroczystych obchodów strażackiego święta. Promowanych 390. strażaków to absolwenci wydziału inżynierii bezpieczeństwa pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, absolwenci studiów podyplomowych dla strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski w PSP w tej uczelni oraz strażacy posiadający wyższe wykształcenie i tytuł zawodowy technik pożarnictwa.

W obchodach na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych, m.in. prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz, minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak, posłowie na Sejm RP, komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz i jego zastępcy, rektor - komendant SGSP nadbryg. Ryszard Dąbrowa, byli komendanci główni PSP, szefowie służb mundurowych, komendanci wojewódzcy i szkół PSP, rodziny i bliscy promowanych.

Z jednostek Państwowej Straży Pożarnej województwa opolskiego na pierwszy stopień oficerski zostało promowanych 9. strażaków. 12 maja opolski komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Karol Stępień spotkał się z promowanymi w komendzie wojewódzkiej w Opolu. Komendant wojewódzki podkreślił, że awans na pierwszy stopień oficerski jest nie tylko wyróżnieniem, ale też wyzwaniem, gdyż uzyskane kwalifikacje wiązać się będą z przyznaniem nowych zadań w jednostkach i większą odpowiedzialnością. Pogratulował awansowanym zaznaczając, że  stopień oficerski otwiera drogę do objęcia wyższych stanowisk. Spotkanie zakończyło się zrobieniem wspólnego zdjęcia i wzajemnymi gratulacjami.

Wykaz strażaków z województwa opolskiego awansowanych na pierwszy stopień oficerski, czyli na  stopień młodszego kapitana, uczestniczących w spotkaniu:

mł. kpt. Dariusz Czerepaniak - KM PSP Opole
mł. kpt. Krzysztof Gawlitza - KP PSP Kędzierzyn-Koźle