23.02.2019r. Godz. 08:26Bieżące interwencje

Strażacy-ochotnicy otrzymali nowy sprzęt

dodano: 24 kwietnia 2013 o 07:04 | ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2013 o 07:04 | kategoria: Inne

W ubiegły poniedziałek (15.04) na placu przed jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie uroczyście przekazano nowoczesny sprzęt pożarniczy do realizacji zadań ratowniczo-gaśniczych, który trafił do jednostek OSP w Bąkowie i Młodoszowicach.

Strażacy-ochotnicy otrzymali nowy sprzęt

Przekazane urządzenia zostały ufundowane przez firmę Altiplano.   
- Ze względu na bliskość autostrady A4 i drogi wojewódzkiej nr 401 taki sprzęt jest bardzo potrzebny przy realizacji zadań ratowniczo-gaśniczych - mówią Jerzy Pająk i Józef Kozoświst, naczelnicy OSP w Bąkowie i Młodoszowicach.
Strażacy-ochotnicy zostali wyposażeni w nowoczesne narzędzia do pracy, które otrzymały dwie jednostki.
Ochotnicza Straż Pożarna w Bąkowie wzbogaciła się o radiotelefon i zestaw ratowniczy, w którego skład weszły m.in.: deska, szyny usztywniające, butla z tlenem, kołnierz usztywniający oraz opatrunki żelowe.
- W sprzęt, który otrzymaliśmy zostanie doposażony samochód ratownictwa technicznego w Bąkowie. Nasza jednostka od 2011 roku znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, więc jest to obowiązkowe wyposażenie pojazdów, aby jak najszybciej i najlepiej nieść pomoc osobom poszkodowanym - mówi Jarosław Bryła, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Grodkowie.
Natomiast OSP Młodoszowice otrzymało między innymi: piłę spalinową i agregat prądotwórczy. Otrzymane wyposażenie strażacy będą mogli wykorzystywać w akcjach ratowniczych podczas wypadków na drogach, a także podczas usuwania klęsk żywiołowych.  

Damian Kapinos
Specjalista ds. kontaktów z mediami
Altiplano Development
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.

Opublikował:
bryg. Adam Janiuk
recznik OKW PSP