22.09.2018r. Godz. 15:14Bieżące interwencje

Strażacy odbyli wspólne ćwiczenia z antyterrorystami

dodano: 13 lipca 2018 o 10:07 | ostatnia aktualizacja: 13 lipca 2018 o 11:07 | kategoria: Ćwiczenia | powiat: m. Opole

W czwartek 12.07.2018 r. na obiektach Elektrowni Opole  w Grudzicach odbyły się ćwiczenia Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji (SPAP Opole) i Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

Strażacy odbyli wspólne ćwiczenia z antyterrorystami

Mundurowi ćwiczyli wspólnie w celu doskonalenia umiejętności oraz zintegrowania metod i sposobów działań z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Daje to możliwość przećwiczenia współpracy na innym sprzęcie niż ten na co dzień używany przez antyterrorystów. Podjęcie działań ratowniczych takich jak ewakuacja ludzi z miejsc niebezpiecznych, a następnie udzielenie pierwszej pomocy to zadania jakie sobie postawili. Tego typu szkolenie pozwala przede wszystkim na bezpieczną praktykę, poznanie sposobów działania różnych służb oraz możliwość wypracowania skutecznych metod działania i współpracy pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Jak podkreślają uczestnicy szkolenia, organizowanie tego typu przedsięwzięć  jest niezmiernie przydatne. Ich celem jest bowiem doskonalenie umiejętności z zakresu technik wysokościowych oraz wypracowanie wspólnych algorytmów postępowania. Nabyte w trakcie ćwiczeń  umiejętności wykorzystywane są podczas działań prowadzonych przez pododdziały Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

Autor: mł. asp. Grzegorz Piśniak