23.02.2019r. Godz. 21:54Bieżące interwencje

Strzeleccy strażacy mają swój kalendarz

dodano: 24 listopada 2011 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 6 stycznia 2012 o 17:01 | kategoria: Inne

Strażacy ze Strzelec Opolskich mają swój kalendarz. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że sami byli modelami pozującymi do zdjęć i współtworzyli to wydawnictwo. Na kartach 12. miesięcy 2012 roku można zobaczyć ich, gdy są przy akcji, w trakcie ćwiczeń, gdy zmęczeni wracają do bazy, czy też trenują przed zawodami.

Strzeleccy strażacy mają swój kalendarz

Poprzez zawarte w tym kalendarzu fotografie chcemy pokazać emocje, które towarzyszą naszym strażakom podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, choć nie brakuje również zdjęć, które przedstawiają naszą pracę z lekkim humorem – mówi st. bryg. Stefan Szłapa Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. - Jest to również okazja, aby zaprezentować samochody i sprzęt kupiony przy wsparciu środków unijnych, samorządu powiatowego i samorządów gminnych oraz mieszkańców naszego powiatu.

Prace nad kalendarzem rozpoczęły się w czerwcu tego roku, choć sam pomysł powstał dużo wcześniej.

- Inspiracją były słynne kalendarze amerykańskich strażaków. W rozmowach, zwłaszcza z paniami pracującymi w straży, doszliśmy do wniosku, że nasi chłopcy prezentują się o wiele ciekawiej i bardziej naturalnie – mówi Agnieszka Pospiszyl, pomysłodawca kalendarza i dziennikarka lokalnego tygodnika, na co dzień współpracująca z PSP Strzelce Opolskie.

Tuż przed wakacjami odbyły się pierwsze sesje zdjęciowe.

- Zorganizowaliśmy 9 sesji, w czasie których wykonałem ponad 2 tysiące zdjęć – mówi Błażej Duk, fotograf i strażak OSP. - Wybraliśmy ostatecznie 62, które znalazły się na kartach kalendarza.

Wśród zdjęć największą popularnością cieszą się te z udziałem pań. Strażaczki Kasia, Ula i Kinga, wzięły udział w gorącej – bo sierpniowej – sesji, z której zdjęcia pokazują możliwości komendy w zakresie ratownictwa wodnego.

Dzięki pomocy sponsorów i środkom własnym strażaków, pod koniec listopada kalendarz ujrzał światło dzienne.

- Jest wyjątkowy – zapewnia asp. Dariusz Moj. - Świetnie bawiliśmy się tworząc ten kalendarz, pokazuje on nas i naszą pracę w różnych aspektach.

Kalendarz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich można zamawiać pod numerem telefonu 508 371 020. Cena – 40 zł plus ewentualne koszty wysyłki.

Opracowanie:
Agnieszka Pospiszyl

Zdjęcia:
dh Błażej Duk - OSP Zalesie Śląskie

Publikacja za zgodą p. Agnieszki Pospiszyl
bryg. Adam Janiuk