24.02.2019r. Godz. 04:43Bieżące interwencje

Sukces drużyn MDP z Opolszczyzny

dodano: 16 marca 2015 o 15:03 | ostatnia aktualizacja: 17 marca 2015 o 08:03 | kategoria: Inne

Wyniki konkursu na najlepszą w kraju Młodzieżową Drużynę Pożarniczą roku 2014 oficjalnie ogłoszono 9 marca 2015 roku. Wśród wyróżnionych znalazły się aż dwie drużyny z województwa opolskiego – MDP Miejsce Odrzańskie oraz MDP Zalesie Śląskie.

Sukces drużyn MDP z Opolszczyzny

Drużyny wzięły udział w VI Ogólnopolskim Konkursie "Najlepsi z Najlepszych" na Wzorcową MDP i jej Opiekuna. Konkurs miał na celu wyłonienie najbardziej aktywnej i wyróżniającej się MDP w naszym kraju, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach.

Kapituła konkursu działająca przy Związku OSP RP w Warszawie uznała za najlepszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą roku 2014, drużynę z Miejsca Odrzańskiego a najlepszego opiekuna w kraju druha Tomasza Golasz. Jury wyróżniło również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Zalesia Śląskiego i jej opiekuna druha Fabiana Rosły. To ogromy sukces opolskiej młodzieży, świadczący o wysokim poziomie młodzieżowego pożarnictwa w województwie opolskim.