24.10.2017r. Godz. 00:32Bieżące interwencje

dodano: 25 października 2013 o 21:10 | ostatnia aktualizacja: 26 października 2013 o 07:10 | kategoria: Szkolenia

Szkolenie doskonalące dla strażaków z KSRG w zakresie współpracy z śmigłowcami LPR.

W dniu dzisiejszym w Baborowie w powiecie głubczyckim, odbyło  się praktyczne szkolenie    z zakresu współpracy strażaków  z załogami śmigłowców LPR. Piękna jesienna pogoda sprzyjała realizacji programu szkolenia, którego głównym celem jest   opanowanie i utrwalenie takich czynności jak przygotowanie i zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowców, asysta przy starcie i lądowaniu. W sytuacjach kryzysowych takich jak wypadki komunikacyjne, katastrofy budowlane, czy inne nieszczęśliwe zdarzenia każda sekunda jest na wagę złota. Im   szybciej i sprawniej zostanie przygotowane lądowisko, tym szybciej osoba poszkodowana  znajdzie się na pokładzie śmigłowca. Jej szanse na przeżycie automatycznie wzrosną. Mając to na uwadze cyklicznie organizowane są takie szkolenia. Dzisiaj przeszkolono 57 strażaków ochotników i 13 strażaków z PSP. Pieczę nad prawidłowym przebiegiem kursu sprawuje Ośrodek Szkolenia przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej          w Opolu.

Zdjęcia wykonał pan Michał Klimek z jednostki OSP Zopowy w powiecie głubczyckim.