22.10.2017r. Godz. 17:30Bieżące interwencje

Szkolenie wysokościowe w Brzegu

dodano: 21 kwietnia 2016 o 09:04 | ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2016 o 08:04 | kategoria: Szkolenia | powiat: brzeski

W dniach 18-20 kwietnia bieżącego roku na terenie bazy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Brzegu miało miejsce szkolenie reaizowane przez ośrodek szkolenia komendy wojewódzkiej PSP w Opolu z zakresu ratownictwa wysokościowego, w którym uczestniczyli strażacy z jrg Grodków oraz jrg Brzeg.

Szkolenie wysokościowe w Brzegu

Szkolenie to przygotowywało do wykonywania zadań z zakresu ratownictwa wysokościowego w stopniu podstawowym i zostało zorganizowane na bazie komendy powiatowej PSP w Brzegu. Obejmowało ono techniki samoratownia, ewakuacji, asekuracji oraz sprawianie węzłów i stanowisk ratowniczych na wysokości. Podczas tych zajęć strażacy realizowali techniki dotarcia do poszkodowanych przy użyciu sprzętu alpinistycznego oraz drabin mechanicznych. Zadania polegały między innymi na dotarciu do poszkodowanych oraz wykonywania czynności związanych z ich ewakuacją działając na wyskości lub poniżej poziomu ziemi (dachy, studnie, tunele, jaskinie itp.)

Dodatkowo stażacy zapozanani zostali z elementami technik samoratowania RIT (rescue intervention team) np. zjazd po wężu strażackim.

Autor:
mł. ogn. Grzegorz Piśniak