19.02.2019r. Godz. 19:35Bieżące interwencje

Tragiczny wypadek drogowy pod Hanuszowem pow. nyski

dodano: 8 marca 2016 o 14:03 | ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2017 o 15:01 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia

Na drodze krajowej nr 46 samochód ciężarowy renault wiozący grys zjechał na drugi pas ruchu i staranował 3 inne pojazdy. W wyniku zdarzenia 2 osoby poniosły śmierć na miejscu, kierowcę samochodu ciężarowego zabrano do szpitala. Pomocy medycznej udzielono 6. osobom a 4 z nich zostały zabrane do szpiali.

Tragiczny wypadek drogowy pod Hanuszowem pow. nyski

O zdarzeniu Państwowa Straż Pożarna została powiadomiona o godzinie 13:27. Dyżurny stanowiska kierowania w Nysie przyjął zgłoszenie z CPR a następnie kolejne zgłoszenia na numer telefonu 998. Pierwsze informacje nie były spójne. Podawano informacje o samochodach typu bus i różną liczbę pojazdów oraz różna liczbę osób poszkodowanych, dlatego dyżurny zadysponował 9 zastępów ratowniczych. Na miejsce zdarzenia przyjechał także dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej w Nysie, zastępca komendanta powiatowego PSP w Nysie i grupa operacyjna opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

W zdarzeniu, oprócz samochodu ciężarowego, uczestniczyły 3 pojazdy:

  • ciężarowy renault - 1. ofiara śmiertelna, 1. osoba ciężko ranna zabrana do szpitala
  • nissan gashqai - 1. ofiara śmiertelna
  • renault clio - 2. osoby, odmówiły udzielenia pomocy
  • fiat doblo - 1. osoba, odmówiła udzielenia pomocy 

Obecnie (godzina 15:00) droga 46 jest zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Droga może być zamknięta nawet kilka godzin. 

Opracowanie:
bryg. Adam Janiuk
oficer prasowy OKW PSP

Zdjęcia:
st. kpt. Marek Kocielski
KW PSP Opole