11.12.2017r. Godz. 16:04Bieżące interwencje

Tragiczny wypadek na 94

dodano: 7 października 2014 o 12:10 | ostatnia aktualizacja: 7 października 2014 o 13:10 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: strzelecki

Dwie ofiary śmiertelne i trzy osoby ranne to bilans wypadku do jakiego doszło nad ranem 5 października 2014 roku na DK94 na wysokości miejscowości Suchodaniec.

Tragiczny wypadek na 94

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Strzelcach Opolskich zgłoszenie o wypadku przyjął o godz 3:46 i do zdarzenia zadysponował zastęp JRG z KP PSP w Strzelcach Opolskich oraz zastępy OSP z Izbicka i Krośnicy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że samochód osobowy uderzył w drzewo i znajduje się na boku. W pojeździe podróżowało pięć osób z czego jedna została zakleszczona w pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osoby zakleszczonej w samochodzie. Poszkodowani zostali przewiezieni przez ratownictwo medyczne do Szpitala w Strzelcach Opolskich i Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratury.

Tekst st. kpt. P. Zdziechowski, foto: archiwum Strzelca Opolskiego