18.04.2019r. Godz. 18:33Bieżące interwencje

Tragiczny wypadek na DK 41 koło Wierzbięcic

dodano: 9 February 2019 o 21:02 | ostatnia aktualizacja: 10 February 2019 o 14:02 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: nyski

9 lutego około godziny 00:45 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania KP PSP w Nysie przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na drodze krajowej nr 41 w pobliżu miejscowości Wierzbięcice. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG w Nysie oraz jednostki OSP Wierzbięcice i Niwnica.

Tragiczny wypadek na DK 41 koło Wierzbięcic

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że samochód osobowy, którym podróżowało 4 młodych mężczyzn uderzył w drzewo. 2 poszkodowanych zostało ewakuowanych z samochodu przed przyjazdem zastępów PSP przez osoby postronne. Strażacy udzielili pierwszej pomocy 2 osobom poszkodowanym znajdującym się na zewnątrz pojazdu. Poszkodowani zostali następnie przekazani zespołom ratownictwa medycznego. Po wykonaniu za pomocą sprzętu hydraulicznego dostępu do 2 osób pozostających w pojeździe, lekarz stwierdził ich zgon. Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu na czas działań Policji i prokuratora. Przez dłuższy czas interwencji droga była zamknięta dla ruchu. Strażacy działali na miejscu prawie 5 godzin.

Tutaj więcej zdjęć z miejsca zdarzenia.

Autor: Paweł Gotkowski