23.10.2017r. Godz. 09:59Bieżące interwencje

Tragiczny wypadek na DK nr 46 koło Strobic

dodano: 23 lutego 2015 o 11:02 | ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2015 o 11:02 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: nyski

22 lutego 2015 roku około godz. 07:24 dyżurny SKKP PSP w Nysie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 46 w okolicach miejscowości Pakosławice.

Tragiczny wypadek na DK nr 46 koło Strobic

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG PSP nr 1 Nysa, zastęp OSP Pakosławice oraz zastęp OSP Prusinowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zderzenia trzech pojazdów: dwóch samochodów osobowych oraz autobusu. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi krajowej między Strobicami i Hanuszowem. W wyniku zderzenia z autobusem samochód osobowy marki Opel wpadł do przydrożnego rowu. Wewnątrz pozostawał kierowca. Zgodnie z decyzją lekarza podjęto ewakuację poszkodowanego z pojazdu. Za pomocą podpór ustabilizowano, a następnie narzędziami hydraulicznymi rozcięto konstrukcję pojazdu umożliwiając dostęp do poszkodowanego. Używając deski ratowniczej ewakuowano kierowcę przekazując lekarzowi, który stwierdził jego zgon. Z miejsca zdarzenia został zabrany do szpitala na obserwację kierowca autobusu, który nie miał widocznych obrażeń. Po zakończeniu ewakuacji zabezpieczano teren na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych przez Policję. Przy użyciu sorbentu zabezpieczono wyciekające płyny eksploatacyjne z autobusu.

Autor: mł. bryg. Paweł Gotkowski