13.12.2017r. Godz. 20:02Bieżące interwencje

Tragiczny wypadek na DW 426 w miejscowości Jemielnica

dodano: 4 marca 2016 o 20:03 | ostatnia aktualizacja: 4 marca 2016 o 20:03 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: strzelecki

Dwie ofiary śmiertelne i jedna osoba ranna to bilans wypadku do jakiego doszło w południe 4 marca 2016 roku na DW 426 w miejscowości Jemielnica w powiecie strzeleckim. Zgłoszenie o wypadku dyżurna stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Strzelcach Opolskich przyjęła o godz 12:00 i do zdarzenia zadysponowała dwa zastępy z JRG Strzelce Opolskie oraz zastępy OSP z Jemielnicy i Łazisk. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej pomocy poszkodowanym udzielił strażak Ochotniczej Straży Pożarnej z Kolonowskiego dh Arkadiusz Mikołajczyk.

Tragiczny wypadek na DW 426 w miejscowości Jemielnica

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że samochód osobowy potrącił stojącą na przystanku kobietę, a następnie uderzył bokiem w drzewo i uszkodził hydrant z którego na pojazd wylewa się woda. W samochodzie osobowym podróżowały dwie osoby, które zostały zakleszczone w pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu w obydwu kierunkach na drodze wojewódzkiej 426, odłączeniu akumulatora, stabilizacji pojazdu, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, ograniczeniu wypływu wody z uszkodzonego hydrantu, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osób zakleszczonych w samochodzie, ewakuacji poszkodowanych, zabezpieczeniu miejsca lądowania dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon osób podróżujących pojazdem. Potracona poszkodowana z obrażeniami nóg została przewieziona do strzeleckiego szpitala. Przyczyny wypadku ustalała policja pod nadzorem prokuratury.

Tekst mł. bryg. P. Zdziechowski, foto: mł. bryg. Piotr Zdziechowski, st. sekc. Tomasz Morawski