12.12.2017r. Godz. 11:13Bieżące interwencje

Tragiczny wypadek na DW 426 w powiecie strzeleckim

dodano: 17 lutego 2015 o 11:02 | ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2015 o 14:02 | kategoria: Działania długotrwałe i ważniejsze zdarzenia | powiat: strzelecki

Jedna ofiara śmiertelna i jedna osoba ranna to bilans wypadku do jakiego doszło przed południem 13 lutego 2015 roku na DW 426 na wysokości miejscowości Księży Las w powiecie strzeleckim. Zgłoszenie o wypadku dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Strzelcach Opolskich przyjął o godz 10:02 i do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z JRG Strzelce Opolskie oraz zastępy OSP z Zalesia Śląskiego, Olszowej i Leśnicy.

Tragiczny wypadek na DW 426 w powiecie strzeleckim

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że samochód osobowy po zderzeniu z samochodem ciężarowym znajduje się na kołach w rowie. W samochodzie osobowym podróżowały dwie osoby, jedna została zakleszczona w pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu w obydwu kierunkach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osoby zakleszczonej w samochodzie, ewakuacji poszkodowanych, położeniu piany średniej, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, zabezpieczeniu miejsca lądowania dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, rozstawieniu parawanu osłaniającego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierowca zmarł na miejscu. Pasażerka została odwieziona do strzeleckiego szpitala. Przyczyny wypadku ustalała policja pod nadzorem prokuratury.

Tekst st. kpt. P. Zdziechowski, foto: archiwum Strzelca Opolskiego