17.12.2018r. Godz. 06:30Najnowsze interwencje

Trzy osoby zginęły w wypadku

dodano: 11 maja 2014 o 20:05 | ostatnia aktualizacja: 11 maja 2014 o 20:05 | kategoria: Wydarzenia | powiat: oleski

W niedzielę 11 maja br., około godziny 5:20 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania w Oleśnie otrzymał informację o wypadku drogowym w Jaworku (gm. Rudniki).

Trzy osoby zginęły w wypadku

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że na prostym odcinku drogi krajowej 43, samochód osobowy renault scenic zjechał z jezdni do rowu przewrócił się na bok i dachem uderzył w drzewo. Jedna osoba znajdowała się poza pojazdem, cztery uwięzione znajdowały się wewnątrz. Wstępnie lekarz stwierdził zgon 44-letniej kobiety, która wypadła z pojazdu. Wykorzystując zestawy hydrauliczne ratownicy wykonali dostęp do poszkodowanych osób. Po dotarciu do poszkodowanych, lekarz stwierdził zgon 50 – letniego kierowcy oraz 75 – letniej kobiety, dwie osoby ranne ewakuowano z pojazdu. Poszkodowane osoby pogotowie ratunkowe odwiozło do oleskiego szpitala. W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów straży pożarnej, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze policji. Na miejsce zdarzenia przybył prokurator. Usuwanie skutków wypadku zakończono przed południem.

Autor: bryg. J.Zalewski/foto mł.ogn. Tomasz Kaźmierski