23.04.2019r. Godz. 11:58Bieżące interwencje

Uroczysta zbiórka

dodano: 14 November 2017 o 12:11 | ostatnia aktualizacja: 14 November 2017 o 13:11 | kategoria: Uroczystości

W dniu 14 listopada 2017 roku o godzinie 11:00 na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczyli wyróżnieni strażacy,  wszyscy komendanci powiatowi i miejski PSP woj. opolskiego oraz naczelnicy KW PSP w Opolu.

Uroczysta zbiórka

 

 

 

 

 

 

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości kpt. Henryka Liberę Opolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP
st. bryg. Markowi Kucharskiemu wprowadzono sztandar KW PSP w Opolu i odegrano hymn państwowy.

Następnie głos zabrał Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Marek Kucharski, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że
„11-tego listopada świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono na pamiątkę wydarzeń, do których doszło w listopadzie 1918 roku, gdy po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność i suwerenność. Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia i honoruje postaci i czyny, które niegdyś doprowadziły do odrodzenia polskiej państwowości, także i naszą strażacką tradycję wzbogaca ówczesny trud i przelana krew naszych poprzedników.”

Następnie Opolski Komendant Wojewódzki PSP podziękował w imieniu Komendanta Głównego PSP i własnym za ofiarną służbę i skuteczność w wypełnianiu codziennych obowiązków.

„Dzięki Waszemu ogromnemu poświęceniu mieszkańcy naszego regionu mają świadomość, że na strażakach zawsze można polegać”.

Kolejnym punktem uroczystej zbiórki było odczytanie i wręczenie decyzji Komendanta Głównego PSP oraz Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego w sprawie przyznania nagród dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej woj. opolskiego.
Nagrody pieniężne Komendanta Głównego PSP za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych otrzymało 31 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej tj.:
- 20 zastępców dowódcy zmiany,
- 5 dyżurnych operacyjnych,
- 2 dyżurnych stanowisk kierowania,
- 4 dyspozytorów.

Nagrody pieniężne Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych otrzymało 24 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Opracował:
kpt. Łukasz Olejnik
oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP