19.02.2019r. Godz. 08:47Bieżące interwencje

Uroczyste przekazanie samochodu i sprzętu pożarniczego dla KP PSP w Namysłowie

dodano: 22 października 2015 o 08:10 | ostatnia aktualizacja: 22 października 2015 o 09:10 | kategoria: Wydarzenia

W dniu 20 października 2015r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie odbyło się przekazanie pożarniczego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego i sprzętu dla tutejszej jednostki.

Uroczyste przekazanie samochodu i sprzętu pożarniczego dla KP PSP w Namysłowie

Oprócz pojazdu z wyposażeniem ( m.in. zestaw ratownictwa medycznego PSP R1) namysłowscy strażacy otrzymali 2 komplety defibrylatorów, defibrylator treningowy, turbinową pompę głębinową, motopompę szlamową, 8 aparatów powietrznych z butlami kompozytowymi, ponton ratowniczy 6 osobowy oraz drobniejszy sprzęt przydatny podczas akcji ratowniczo - gaśniczych.

Pieniądze na zakup samochodu i sprzętu pochodziły przede wszystkim z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu i Starostwa Powiatowego w Namysłowie, a także z Urzędu Miejskiego w Namysłowie, Urzędu Gminy w Pokoju, firmy Nestle Polska S.A. i PZU.

Koszt całkowity zadania inwestycyjnego wyniósł 201.065,23zł.

Uroczystego przekazania samochodu i sprzętu Komendantowi Powiatowemu PSP w Namysłowie st. bryg. Krzysztofowi Gackowi dokonał Opolski Komendant Wojewódzki PSP w Opolu nadbrygadier Karol Stępień.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele instytucji wspierających namysłowską komendę, w tym m.in. wicestarosta Bartłomiej Stawiarski i burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński.

Sporządził: st. kpt. Andrzej Prokop - KP PSP w Namysłowie

 

Opublikowała: mł.bryg. Sylwia Karakuła

Wydział Kontrolno-Rozpoznawczy KW PSP w Opolu