12.12.2017r. Godz. 11:05Bieżące interwencje

Warsztaty w modułowym trenażerze pożarowym

dodano: 12 września 2016 o 11:09 | ostatnia aktualizacja: 12 września 2016 o 11:09 | kategoria: Szkolenia | powiat: m. Opole

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, na bazie Ośrodka Szkolenia, w dniach od 5 do 9 września 2016 r odbyły się warsztaty metodyczno – dydaktyczne z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych.

Warsztaty w modułowym trenażerze pożarowym

Celem warsztatów było przygotowanie nowej kadry instruktorów. Uczestnikami byli strażacy z Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej w Opolu, Komendy Miejskiej PSP w Opolu oraz Komend Powiatowych PSP w Namysłowie, Krapkowicach i Strzelcach Opolskich. Kadrę instruktorską stanowili przeszkoleni wcześniej strażacy Ośrodka Szkolenia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu oraz strażacy Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

Podczas warsztatów doskonalono się w zakresie operowania prądami gaśniczymi, pracy w rocie, zwalczania zjawisk niebezpiecznych pożarowo, zastosowania kurtyn dymowych oraz działań ratowniczych z zastosowaniem wentylacji taktycznej.

Warsztaty zakończyły się zajęciami w całości prowadzonymi przez nowo wyszkolonych instruktorów.

Tekst: mł. kpt. Henryk Libera

Zdjęcia: Katarzyna Moch, mł. bryg. Tomasz Marciniak