11.12.2017r. Godz. 16:14Bieżące interwencje

Warsztaty z zakresu wentylacji taktycznej

dodano: 11 października 2017 o 13:10 | ostatnia aktualizacja: 11 października 2017 o 13:10 | kategoria: Ćwiczenia

Warsztaty dla kadry dydaktycznej PSP z zakresu wentylacji taktycznej podczas gaszenia pożarów wewnętrznych

Warsztaty z zakresu wentylacji taktycznej

W dniach 11-13 października 2017 r. na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu zorganizowano warsztaty dla kadry dydaktycznej PSP z zakresu wentylacji taktycznej podczas gaszenia pożarów wewnętrznych. W warsztatach uczestniczą przedstawiciele z wszystkich ośrodków szkolenia komend wojewódzkich oraz szkół PSP z całego kraju (40 osób).

Podczas warsztatów omówione zostaną:

1. Zasady BHP podczas działań z zakresu pożarów wewnętrznych.
  2. Wpływ czynników pożarowych na zachowanie, psychikę oraz zdrowie strażaka.
  3. Rodzaje wentylacji i ich zastosowanie.
  4. Wykorzystanie metody SLICE-RS w taktyce gaszenia pożarów wewnętrznych.
  5. Widzialność w strefie objętej pożarem – metodyka przeszukiwania zadymionych pomieszczeń.
  6. Metodyka i techniki ewakuacji osób poszkodowanych i strażaka w warunkach zadymienia.

Ponadto w ramach warsztatów planowane są pokazy sprzętu oraz ćwiczenia praktyczne które przybliżą zagadnienia poruszone w części teoretycznej.

Opublikował:
kpt. Łukasz Olejnik